Kardelen'i DergiKapinda.com sitesinden satın alabilirsiniz.        Kardelen Twitter'da...        Kardelen 30 Yaşında!..       
    Yorum Ekle     4136 kez okundu.     Henüz yorum bırakılmadı.     Yazara Mesaj

Uz duran, çok yaşar!
Muhsin Hamdi Alkış

  Sayı: 73 - Temmuz / Eylül 2012

Eski Yunan'ın batıl mitolojisinde Herkül'ün savaştığı Hidra isimli çok başlı bir canavar vardır. Herkül bu canavarla savaşırken başlarını her kopardığında yerine yenisi çıkar ve bir türlü bu kısır döngüyü kıramaz. Sonra sahte ilâhlardan birinin yardımıyla kestiği başları dağlamayı akıl eder ve başları kese kese Hidra canavarını öldürür.  Bizim milletimizin destanlarından en maruf ve müşterek olanı Oğuz Kağan destanında da Oğuz Kağan'ın kut ve iktidar alâmeti olarak halka aman vermeyen bir bökeyi (ejderhayı) kargısıyla öldürüşü anlatılır. Önce bir geyik sonraki gün bir ayı bağlayıp canavarın adımlarını izler plânlar, hesaplar hazırlığını yapar ve sonunda kargısıyla karşısına çıkıp onu öldürür.

Terör denen cinayet şebekesi de bir hidradır bir bökedir. Çok başlı ve her baş kesilse de kendiliğinden üreyen kesilen diğer parçaları ve üreten ve türeten bir yapı… Bu yapının nasıl oluştuğunu, tarihini, sosyolojisini, dış ve iç sebeplerini, nelerden beslendiğini, nasıl idare olunduğunu, nasıl bir sisteme sahip olduğunu anlamadan yani en evvel, her şeyden evvel teşhis koymadan bir tedavi bir çözüm mümkün değildir.

Geçenlerde darbeleri araştırma komisyonunda 12 Eylül’ün başbakanı Bülent ULUSU'nun da söylediği gibi 1974'te Kıbrıs'ı geri alışımızdan sonra Batı medeniyetinin bize kestiği bir ceza olarak da görebilirsiniz 1974'ten sonra ülkede terör ve anarşinin azdırılışını, içimizdeki ihanet şebekesine derin devlet denerek sanki bizdenmiş süsü verilip, aynı silâhla sağ ve solcuların öldürtülüp, bomba ve bilimum malzemelerin aynı odakça verilip eylem plânlarına kadar belirli bir merkezden organize edilmesini ve milletin kanının çekilip, darbeye razı hale geldikten sonra Asala ve sonra da PKK terörünün doğuruluşunu bu zaviyeden izah edebilirsiniz ama bu eksik kalır.

Terörün zemin bulduğu, istismar sahası yaptığı ve devletimizin milletin devleti olmamasından ve bu devletin içerisine ta masonik ittihatçılardan beri yerleştirilmiş şer odağından kaynaklı yanlış uygulamalardan mağduriyeti de hesaba katacağız.

Terörün dış kaynaklarını da ELBETTE hesaba katacağız, zira bu şer odağının üyelerinin pek çoğu farkında olmasa da ELBETTE dış kaynakla iltisaklı. PKK terörünün dış kaynağına örnek olarak içişleri bakanlarımızın tespitleri mi, ABD'nin kaynak ve ekipman sağlamasını İran ve Suriye ve mutlaka Rusya faktörünü dikkate alacağız.

Bu meselede tüm dış etkenlerin söz konusu Türkiye'nin ve Türk milletinin potansiyeli olunca şerde ittifak etmesini akıl etmemek zaten aklın noksanlığına dalalet eder ki muhakkak ki bunu da hesaba katacağız.

Ancak;

En evvel ve her şeyden evvel terörün imha edilebilmesi için teröristin imha edilmesi gerektiğinin şuurunda olan, kim var denildiğinde etrafına bakınmadan, üç şart beş şart var demeden, elleri titremeden, her türlü teçhizatla donanmış ve tam kenetlenmiş, ağlamayan, zafiyet göstermeyen kargısıyla bökenin karşısına çıkacak yürekte bir başkomutan komutan Oğuz Kağan lâzımdır.

Binlerce yıllık tarih ve şehitlerimiz şahittir ki bu millet o komutanın arkasında saf tutar yoluna baş da koyar!

Bökeyle müzakere ederek şerrinden sakınmak muhaldir! Canavardan merhamet ummak beyhudedir. Zira canavarın tek başı ve o başında kendi iradesi yoktur.

Terör canavarını imha edebilmek için de maddî plânda ne lâzımsa, bugüne kadar içimizdeki şer odaklarının her nasılsa mani olduğu her imkan seferber edilmeli ve teknolojinin son imkânları sağlanmalı ve gövde İMHA edilmelidir.

Bu maksatla:

TOKİ stad villâ yapacak yerde tam donanımlı karakollar yapmalı,

TAI, bunca yıldır sunulan milyarlarca dolarlık imkâna rağmen mevcut kadrosu becer(e)miyorsa becerebilen Türk mühendisler göreve getirilip, İslâm ülkeleri ve diğer dost ülkelerle birlikte, kendi İHA (insansız hava araçları)mızı, uçak ve helikopterimizi yapmalı,

O ne der bu ne der diye düşünmeden, İran'ın Kore'nin bile becerdiğini bizim mühendislerimiz kat be kat iyisini becerir deyip, şer odaklarının türlü bürokratik sızlanmalarına kulak tıkayıp, askeri uydularımız göndermeli,

27 Nisan muhtırasını elinde viski kadehiyle yazan zatın, uçaklarımıza yükletmediği “düşman tanıma yazılımı” tüm uçak ve hava araçlarımıza yüklenmeli ve harb sistemlerimiz İsrail ve ABD'nin kontrolünden süratle kurtarmalı,

Çelik gibi iradesiyle kararlılığıyla yepyeni bir milli ordu “Altınordu” meydana getirilmelidir.

Her ferdiyle aklı, silâhı, kılıcı, kalkanı, kargısı bileği ve yüreğiyle bir başkomutan Oğuz Kağan duruşuna sahip Altınordu! Milletimiz bu sözü atasözü halinde billurlaştırmış ve “uz duran çok yaşar demiş. Çok yaşamak istiyorsan Oğuzca duracaksın! Ne akılsızca hareket edecek ne de korkakça teslimiyet müzakereciliğine gireceksin!

Gövde imha edilirse başların hepsi çil yavrusu gibi dağılacaktır. “Bunu yok etseniz yenisi çıkacak o yüzden müzakere edelim istediklerini verelim” diye zırvalayanlara ise cevaba bile tenezzül etmeden seri halde terör üreten bu şer odaklarının yeni bir gövde üretmesine mani olacak, tüm sosyal iktisadî, kültürel, dinî tedbirler alınacak ve kardeşlik ikliminin oluşturulması hedeflenecektir.

Kur'ân'ı Kerîm'de Yaradan Hucurat suresi 13. Ayette “Ey insanlar, gerçekten, biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık ve birbirinizle tanışmanız için sizi halklar ve kabileler (şeklinde) kıldık. Şüphesiz, Allah katında sizin en üstün (kerim) olanınız, (ırk ya da soyca değil) takvaca en ileride olanınızdır. Şüphesiz Allah, bilendir, haber alandır.” buyuruyor.

En başta zikrettiğim devletin içerisinde Tanzimat'tan bu yana sokulmuş şer odaklarının silmeye çalıştığı, milletimizin mayasına, zihnine, yüreğine bu hükmü tekrar işlediğimizde ve kabileler ve aşiretlerin Allah'ın ayetlerinden olup, kardeşlik ve kaynaşma vesilesi olduğunu idrak ettiğimizde kısacası devletimiz her unsuruyla milletin devleti olduğunda ve şer odakları temizlendiğinde terörün ve fitnenin yeniden baş verecek, üreyecek, türeyecek, dönüşecek imkân bulması mümkün değildir.

Ameller niyetlere göredir ve elbette ameller niyetlere tâbidir.

Niyet, akıl, kararlılık, irade ve hülasa icraat için bize lâzım olan çare:

Terörle müzakere değil akıllı mücadele!

Oğuzca duran çok yaşar!


Bu yazıya yorum ekleyin

Adınız
E-posta Adresiniz
Yorumunuz
 

CAPTCHA


Resimdeki rakamları bu alana yazınız


Eklenen Yorumlar


Henız yorum bırakılmadı...
 
Olaylara bakış - 107... - Sayı 107
Çoklu birlik, çoklukta bi... - Sayı 107
Olaylara bakış - 106... - Sayı 106
Olaylara Bakış-105... - Sayı 105
Tüm Yazıları

ASKIDA ABONELİK: Siz de "askıda abonelik kampanyası"na destek olmak ister misiniz?

Gelecek sayı konusu (108): Rahman ve Rahim Olan Allah'ın; "Ve seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik." (Enbiya, 107) ve "İçinizden Allah'ın lütfuna ve âhiret gününe umut bağlayanlar, Allah'ı çokça ananlar için hiç şüphe yok ki, Resûlullah'ta güzel bir örneklik vardır." (Ahzab, 21) buyurduğu Efendimiz'in (sav) söz davranış ve yaşayışlarında, örnekliğinde ve önderliğinde mânâsını bulan sünnet ve ehl-i sünnet müesseseleri...

Son Eklenen Yorumlardan
 Süper olmuş ... Aslanlar

 Bir kımıltının bir kenara süpürdüğü beden im, aklım fırtınalara göğüs gerdikten sonra var mı bir hük... Sinan AYHAN

 Bilimi bilmemek, ilimden dem almak duası ile...... Sinan AYHAN

 Evet, sayın Erdal Kurtuldu hocamızın yazdığı bu yazdığı bizzat Kardelen dergisinde okumuştum . Şimdi... Osman Cemal Kızılaslan

 Üstadı saygı ve rahmetle anıyor... çektiğifikir sancısından bizlerede bir katre bahşetmesiniRABBÜL Â... Hasan GÖRAL


Günümüzde kitaba nazaran paraya rağbeti; mide gurultusunu beyin sancısı zannederek, Tanzimat’tan bu yana, hiçbir şeyin çilesini çekmeden, her şeyi, Avrupa’dan monte eden(alan) yazarlarımıza borçluyuz.
Borcumuzu ödemesek de olur.
Kardelen: Sayı 1, Temmuz 1993
Tek kelimeyle kurtuluş yolu
YALÇIN TOPÇU İLE RÖPORTAJ -
Büyük olmak mecburiyeti
Türkün kimliği
Gömlekten
Kımıltı
Dubalı dünya düzeni -IV-
Başyüce


Ali Erdal - Büyük olmak mecburiy...
Ali Erdal - Hayal mi?
Kadir Bayrak - Türk birliği üzerine...
Kadir Bayrak - İç hatlar
Sinan Ayhan - Meselenin ruhu
Sinan Ayhan - Şaire hüzün yakışır
Necip Fazıl Kısakürek - Tek kelimeyle kurtul...
Fatma Pekşen - Çay
Dergi Editörü - Birliğimizi daim eyl...
Site Editörü - Türkün kimliği
Mehmet Hasret - Düşüneceksin
Gönüldaş - Türk birliği
Acıyorum - Acıyorum
Necdet Uçak - Helâlleş
Necdet Uçak - Büyü çocuğum
Necdet Uçak - Ömür
Kardelen Dergisi - Kardelenden haberler...
Kardelen Dergisi - Gelecek sayı konusu ...
M. Nihat Malkoç - İkindi rubaileri
Hızır İrfan Önder - Canımızsın Azerbayca...
Ayhan Aslan - Nedâmet
Ayhan Aslan - Çözüm
Olgun Albayrak - Türkü
Mehmet Balcı - Korona
Mehmet Balcı - Karabağım
Muhsin Hamdi Alkış - Çoklu birlik, çokluk...
Muhsin Hamdi Alkış - Olaylara bakış - 107
Kubilay Ertekin - Düşman içerde
Mesut İlkay Yanık - Osmaniyeli
Halis Arlıoğlu - İçi boşaltılmış mill...
Ahmet Değirmenci - YALÇIN TOPÇU İLE RÖP...
Ahmet Değirmenci - Nerede kaldı yağmurl...
Kürsü Kainatın Efendisi - Mucize
Murat Yaramaz - Medya Sepeti
Murat Yaramaz - İsraf
Murat Yaramaz - Suç
Murat Yaramaz - Çelik
Mahmut Topbaşlı - Binip sevda atına
Erdal Kozankaya - İnsan ömrü de mevsim...
Mehmet Akif Bozkurt - Ben kim miyim?
Ferhat Nitin - Bir tufanda yolcu
Mehmet izzet Gülenler - Dubalı dünya düzeni ...
İsmail Güçtaş - Mehmetim
İsmail Güçtaş - Cühelâ
Erkan Karakaya - Ne zaman
Gülşen Ayhan - Gömlekten
Mertali Mermer - Kımıltı
Cemal Karsavan - Aşk yandı ay bana gü...
İlkay Coşkun - Türk birliği ideali
Vildan Poyraz Coşkun - Daha dün gibi
Vildan Poyraz Coşkun - Zor günler
Erdal Kurtuldu - Cehâletin istilası
Gülzira Şaripova - Sahibine bırakılsın ...
Gennady (Henrikh) Gergardovich Dick - Parys gömlek
Özkan Aydoğan - Eriklerde
Rıdvan Yıldız - Hiç
 
 
23 Mart 2005 tarihinden beri
 Ziyaretçi Sayısı Toplam : 8514345
 Bugün : 4347
 Tekil Ziyaretçi Sayısı Toplam : 529443
 Bugün : 33
 Tekil Ziyaretçi Sayısı (dün) Toplam : 64
 107. Sayıya Bırakılan Yorum Sayısı Toplam : 3
 Önceki Sayıya Bırakılan Yorum Sayısı Toplam : 3
Son Güncellenme: 21 Şubat 2021
Künye | Abonelik | İletişim